Ammattilaisia palvelevat



Maalaus- ja remonttiliikkeet sekä jälleenmyyjät


Felin, Mikko
Asiakasryhmäpäällikkö
Pääkaupunkiseutu ja Etelä-Suomi
Puhelin +358 40 727 0609
mikko.felin@tikkurila.com
Hagelberg, Juha
Asiakasryhmäpäällikkö
Pirkanmaa
Puhelin +358 400 600 802
juha.hagelberg@tikkurila.com
Heino, Tomi
Asiakasryhmäpäällikkö
Pohjois-Pohjanmaa ja Pohjois-Suomi
Puhelin +358 50 311 1303
tomi.heino@tikkurila.com
Iikkanen, Mika
Asiakasryhmäpäällikkö
Etelä-Häme ja Kaakkois-Suomi
Puhelin +358 40 522 2677
mika.iikkanen@tikkurila.com
Jokinen, Sami
Asiakasryhmäpäällikkö
Lounais-Suomi
Puhelin +358401678489
sami.jokinen@tikkurila.com
Koponen, Keijo
Asiakasryhmäpäällikkö
Savo-Karjala, Keski-Suomi ja Pohjanmaa
Puhelin 0400 870 336
keijo.koponen@tikkurila.com

Tekninen tuki


Hakkarainen, Risto
Tekninen asiantuntija
Tekninen tuki urakoitsijoille
Puhelin +358 40 764 9229
risto.hakkarainen@tikkurila.com

Julkisivu- ja lattiaurakoitsijat


Kumpulainen, Matti
Myyntipäällikkö
Projektimyynti
Puhelin +358 40 705 5851
matti.kumpulainen@tikkurila.com

Kumpulainen, Matti
Myyntipäällikkö
Projektimyynti
Puhelin +358 40 705 5851
matti.kumpulainen@tikkurila.com
Tienhaara, Jyrki
Projektimyyntipäällikkö
Pääkaupunkiseutu ja Pirkanmaa
Julkisivut, lattiapinnoitteet
Puhelin +358 40 630 1829
jyrki.tienhaara@tikkurila.com
Auer, Mikko
Projektimyyntipäällikkö
Pääkaupunkiseutu ja Länsi-Suomi
Puhelin +358 400 411 287
mikko.auer@tikkurila.com
Heino, Tomi
Asiakasryhmäpäällikkö
Pohjois-Pohjanmaa ja Pohjois-Suomi
Puhelin +358 50 311 1303
tomi.heino@tikkurila.com
Iikkanen, Mika
Asiakasryhmäpäällikkö
Etelä-Häme ja Kaakkois-Suomi
Puhelin +358 40 522 2677
mika.iikkanen@tikkurila.com
Koponen, Keijo
Asiakasryhmäpäällikkö
Savo-Karjala, Keski-Suomi ja Pohjanmaa
Puhelin 0400 870 336
keijo.koponen@tikkurila.com

Lattiaurakoitsijat


Kyttänen, Kari
Avainasiakaspäällikkö
Lattiapinnoitteet
Puhelin 0400 458 471
kari.kyttanen@tikkurila.com